Kalithea - Vila Angelos
Vila Angelos

Вила АНГЕЛОС – Калитеа  2020

20% попуст за рана уплата до 01.02.2020

Локација:  Во центарот на Калитеа, 5 мин. од плажа.

Сместување: Четирикреветни и двокреветни апартмани на високо приземје и на прв кат.

Опременост: Четирикреветен АПП - комплетно опремeна  одделна кујна, две спални соби

со по (два единечни кревети),ТВ,бања и тераса.

Двокреветниот АПП- два единечни кревета, одделна кујна,бања, ТВ и тераса.  

Двокреветна соба - два единечни кревета, голема тераса,ТВ, бања,  мал фрижидер и без опремена кујна. Клима уредот во сите капацитети е вклучен во цената .

Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

ПРВИТЕ ДВЕ СМЕНИ  СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ  И  НЕ  СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ!

ПОПУСТОТ ЗА РАНА УПЛАТА НЕ ВАЖИ ЗА ПРОМО ЦЕНИТЕ! 

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ  / 7ноќи /

Период

Бр.на ноќи

1/2 соба без кујна

1/2 АПП

1/4 АПП дуплекс

23.05 – 31.05

8*

39 € промо

 59 €  промо

  79 € промо

31.05 – 07.06

7*

49 € промо

69 € промо

  89 € промо

07.06 – 14.06

7*

79  €

  99 €

149 €

14.06 – 21.06

7*

99  €

129 €

169

21.06 – 28.06

7*

119

149

189

28.06 -  05.07

7*

139

169 €

209

23.08 – 30.08

7*

129 €

159 €

209 €

30.08 – 06.09

7*

109 €

129 €

179 €

06.09 – 13.09

7*

79 €

 109 €

149 €

13.09 – 20.09

7*

59 €

  79 €

119 €

20.09 – 27.09

7*

49 €

  59 €

  89 €

                                                                   СЕЗОНСКИ ЦЕНИ  / 9ноќи /

Период

Бр.на ноќи

1/2 соба без кујна

1/2 АПП

1/4 АПП дуплекс

28.06 – 07.07

9

329€

399 €

499€

07.07 – 16.07

9

359€

429 €

539€

16.07 – 25.07

9

389€

449 €

559€

25.07 – 03.08

9

389€

449 €

559€

03.08 – 12.08.

9

389€

449 €

559€

12.08 – 21.08

9

389€

449 €

559€

21.08 – 30.08

9

369€

429 €

539€


   
СЕЗОНСКИ ЦЕНИ  / 7 ноќи /

Период

Бр.на ноќи

1/2 соба без кујна

1/2  АПП

1/4 АПП дуплекс

05.07 – 12.07

7

239

            299 

409

12.07 – 19.07

7

279 €

329 

419

19.07 – 26.07

7

319

349 

439

26.07 – 02.08

7

309 €

349 €

439

02.08 – 09.08

7

309

349

439

09.08 – 16.08

7

309

349 €

439 €

16.08 – 23.08

7

299 

329 €

419 €

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ се дадени по лице за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето и четврто лице доплаќаат за превоз. Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.

Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.

Попустот за рана уплата не се комбинира со попустот за уплатени два или повеќе аранжмани.

 

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени за наем на апартман  (7,9) , превозот се доплаќа.

Превозот чини:  35 € за возрасни ,

                               25 € за деца од 2 до 12 години,  

                                Деца до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 06:00ч. на Дрводекор. Враќање од Халкидики во 14.00 ч. локал. време

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

 

НАПОМЕНА:

 • Во апартманитее дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 4,99 години;
 • Сместувањето во апартманите е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • За уплата на аранжман преку синдикатитесо кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

 

 

Важат општите услови за патувањe на СКТМ !