Blue Dolphin 4* - Промо ценовник до 31.12

За резервации направени до 31.12.19
Цените се со вклучен попуст за Рани Резервации

Минимум Престој

 1

 1

 3

 4

 4

 4

 3

Вид на Сместување

Услуга

Структура

28.04.20-31.05.20

01.06.20-30.06.20

01.07.20-09.07.20

10.07.20-23.08.20

24.08.20-14.09.20

15.09.20-30.09.20

01.10.20-26.10.20

Family Deluxe - Garden View

HB

2Ad

99

162.8

189.2

237.6

189.2

162.8

99

Family Deluxe - Garden View

HB

2Ad+1ad

134.2

220

255.2

320.1

255.2

220

134.2

Family Deluxe - Garden View

HB

2Ad+1ad+1ch(0 - 11)

134.2

220

255.2

320.1

255.2

220

134.2

Family Deluxe - Garden View

HB

2Ad+1ch(0-11)

99

162.8

189.2

237.6

189.2

162.8

99

Family Deluxe - Garden View

HB

2Ad+2ch(0-11)

124.3

203.5

236.5

295.9

236.5

203.5

124.3

Single Deluxe  - 

HB

1Ad

63.8

100.1

114.4

144.1

114.4

100.1

63.8

Single Room - 

HB

1Ad

38.5

58.3

70.4

92.4

70.4

58.3

38.5

Double Room - 

HB

2Ad

66

104.5

121

154

121

104.5

66

Double Room - 

HB

2Ad+1ch(0-11)

66

104.5

121

154

121

104.5

66

Double Superior  - 

HB

2Ad

73.7

113.3

132

167.2

132

113.3

73.7

Double Superior  - 

HB

2Ad+1ad

99

152.9

178.2

225.5

178.2

152.9

99

Double Superior  - 

HB

2Ad+1ch(0-11)

73.7

113.3

132

167.2

132

113.3

73.7

Family Room - 

HB

2Ad

77

118.8

138.6

172.7

138.6

118.8

77

Family Room - 

HB

2Ad+1ad

103.4

160.6

188.1

232.1

188.1

160.6

103.4

Family Room - 

HB

2Ad+1ad+1ch(0-11)

103.4

160.6

188.1

232.1

188.1

160.6

103.4

Family Room - 

HB

2Ad+1ch(0-11)

77

118.8

138.6

172.7

138.6

118.8

77

Family Room - 

HB

2Ad+2ch(0-11)

95.7

148.5

173.8

215.6

173.8

148.5

95.7

Suite - 

HB

2Ad

125.4

181.5

218.9

277.2

218.9

181.5

125.4

Suite - 

HB

2Ad+1ad

169.4

245.3

294.8

375.1

294.8

245.3

169.4

Suite - 

HB

2Ad+1ad+1ch(0-11)

169.4

245.3

294.8

375.1

294.8

245.3

169.4

Suite - 

HB

2Ad+1ch(0-11)

125.4

181.5

218.9

277.2

218.9

181.5

125.4

Suite - 

HB

2Ad+2ch(0-11)

148.5

211.2

254.1

316.8

254.1

211.2

148.5

Suite Family  - 

HB

2Ad

149.6

213.4

257.4

320.1

257.4

213.4

149.6

Suite Family  - 

HB

2Ad+1ad

201.3

287.1

347.6

432.3

347.6

287.1

201.3

Suite Family  - 

HB

2Ad+1ad+1ch(0-11)

201.3

287.1

347.6

432.3

347.6

287.1

201.3

Suite Family  - 

HB

2Ad+1ch(0-11)

149.6

213.4

257.4

320.1

257.4

213.4

149.6

Suite Family  - 

HB

2Ad+2ch(0-11)

181.5

253

301.4

369.6

301.4

253

181.5

Suite Family  - Private Pool

HB

2Ad

167.2

231

276.1

338.8

276.1

231

167.2

Suite Family  - Private Pool

HB

2Ad+1ad

225.5

312.4

371.8

457.6

371.8

312.4

225.5

Suite Family  - Private Pool

HB

2Ad+1ad+1ch(0-11)

225.5

312.4

371.8

457.6

371.8

312.4

225.5

Suite Family  - Private Pool

HB

2Ad+1ch(0-11)

167.2

231

276.1

338.8

276.1

231

167.2

Suite Family  - Private Pool

HB

2Ad+2ch(0-11)

203.5

276.1

324.5

392.7

324.5

276.1

203.5

Double Deluxe  - Side Sea View

HB

2Ad

90.2

143

162.8

205.7

162.8

143

90.2

Double Deluxe  - Side Sea View

HB

2Ad+1ad

122.1

192.5

220

277.2

220

192.5

122.1

Double Deluxe  - Side Sea View

HB

2Ad+1ch(0-11)

90.2

143

162.8

205.7

162.8

143

90.2

Цените се дадени по соба на ноќ, изразени во евра

Услови за плаќање:

 • Резервации со специјални понуди - уплата 100% до 5 работни денови после датумот на креирање на резервацијата;
 • Early Booking резервации - уплата 50% до 5 дена по завршувањето на Early Booking понудата (пример ако понудата е за резервации направени до 31.01 - уплата 50% до 05.02) остатокот се доплаќа до 21 ден пред пристигнување;
 • За резервации со помалку од 21 ден разлика помеѓу денот на креирање и денот на пристигнување потребна е уплата 100% до 24 часа после потврда;
 • За резервации со ист датум на креирање и датум на пристигнување (од денес) или наредниот ден (од утре) потребна е уплата 100% до 2 часа после потврда.

*Валидно за хотелите на барање - освен ако не се наведени различни услови за плаќање.

Изнoсот на таксите е следен:

 • 5* хотели: 4 € по соба на ноќ;
 • 4* хотели: 3 € по соба на ноќ;
 • 3* хотели: 1.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2* хотели: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2 key апартмани: 0.25 € по соба на ноќ;
 • 3 key апартмани: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 4 key апартмани: 1 € по соба на ноќ;

Важно:

Хотелите го задржуваат правото да не ги сместат гостите кои нема да ја платат оваа такса.

Забелешка:

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.