Nei Pori - Vila Mitakas
Vila Mitakas

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 29.02.2020

Неи Пори е место, кое сеуште претставува нај урбанизирано, а со тоа и најсредено летувалиште во областа Пиериа. Како релативно нов туристички центар, со својата планска поставеност, Неи Пори има неограничен потенцијал за развој. Листата на негови карактеристики ги започнува долгата и широка песочна плажа, зелените појаси и паркови, широките градски улици, како и големиот број на ресторани и кафетерии со прекрасен поглед кон синото море. Како дополнителни соджини за забава и рекреација, во местото се наоѓа и Луна парк, kартинг патека, спортски центар и водени спортови. Близината на Платамона и на Лептокарија, се само дополнителен мотив за секој негов потенцијален гостин. Позитивните мислења на нашите туристи, оваа дестинација со години ја вбројуваат меѓу најбараните.

Вила Митакас се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори .Располага со 7соби од кои ( 4 студија1/3, 2 студија 1/4,апартман 6 13+1/3.Вилата се наоѓа 80 м одалечена од плажа .Во вилата и

се со вклучено   wi-fi  клима доплата во вилата

 

термин

ноќи

 1/3

студ бр

1,4

 1/3

студ.бр

5,6

 1/4

студ.бр

2,3

1/3+1/3

апартман

7

05/24/20

7*

69ПРОМО

69ПРОМО

69ПРОМО

79ПРОМО

31.05.20

7*

89

79

89

99

06/07/20

7*

129

109

139

149

06/14/20

7*

149

129

159

169

21/06/20

7*

169

149

179

189

28.06.20

7

309

289

319

370

05.07.20

7

329

309

349

420

07/12/20

7

350

330

379

460

07/19/20

7

350

330

379

460

07/26/20

7

350

330

379

460

08/02/20

7

350

330

379

460

08/09/20

7

350

330

379

460

16.08.20

7

339

319

349

420

08/23/20

7

329

309

339

400

08/30/20

7*

149

129

159

169

09/06/20

7*

139

119

149

159

09/13/20

7*

85

75

95

95

09/20/20

7*

75

75

75

75

 

 Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица  (Трето , четврто ,петои шесто  лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз).

* Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет
• Во студијата  e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
• Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
• при резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа
• поради генерално чистење на студиата  после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време
• хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот
• Користењето на климата е со доплата на лице место .

 По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот) 
Агенцијта не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската

 Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во самата агенција. 

 

Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следните услови:
• Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
• За деца 02-12 години – сместување бесплатно, доплата за превоз од 25
• Сместување на 3-то и 4-то возрасно лице над 12 години во студио – сместување БЕСПЛАТНО – доплата за превоз 35

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
• Задолжително патничко и здравствено осигурување - инфо во агенцијата
• За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10од лицата што плаќаат 100%
• За користење на две смени (7+7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена
• Превоз: возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец), деца од 2-12 години 25 € (повратен билет) / 20 € (1 правец)
• Цените се изразени во € - евра , по курс 1 € = 62 мкд
• За овој аранжман важат општите услови на патување пропишани од “СКТМ“

 

СТУДИО  БР 1

Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и еден поединечни кревет..Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило. -

СТУДИО  БР 2

Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и два  поединечни кревет.Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило  -
СТУДИО  БР 3

Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и два  поединечни кревет.Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило  -

СТУДИО  БР 4

Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и еден   поединечни кревет. Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило  

СТУДИО  БР 5

Студиото се наоѓа на вториот  кат. Студиото располага со еден дупли кревет и еден поединечен кревет.  Комплетно  опремена кујна  со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило

 СТУДИО  БР 6

Студиото се наоѓа на вториот  кат. Студиото располага еден дупли кревет и еден   поединечни кревет. Комплетно  опремена кујна  со кујнски инвентар е оделена од делот за спиење .Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило

  СТУДИО  БР 7

Апартманот  се наоѓа на вториот  кат.  Располага еден дупли кревет и еден поединечни кревет во спалната соба и еден дупол кревет и еден   поединечен во дневната  .  Комплетно  опремена кујна  со кујнски инвентар и голем фрижидер .Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Апартманот е опремено со еден клима уред во дневната соба ,тв и купатило .