Vrasna & Stavros & Asprovalta - Vila Smeraldo - Nea Vrasna
Vila Smeraldo - Nea Vrasna

20% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 15.01.2020

10% ПОПУСТ ЗА 40% АВАНС СО РЕЗЕРВАЦИЈА И ДОПЛАТА ДО 01.05.2020

 

Се наоѓа на околу 150m oд плажа и 300m oд Аспровалта. Неодамна изградена и можеби е една од најубавите во Неа Врасна. Ја краси убаво уреден двор со фонтана, летниковац со гарнитура за седење. Студијата се комфорни, внимателно уредени и опремени. Поседува и рецепција, а паркирањето е можно на улица пред куќата.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 10 НОЌЕВАЊА

Тип на сместување

23.05.-
02.06.

02.06.-
12.06.

12.06.-
22.06.

22.06.-
02.07.

02.07.-
12.07.

12.07.-
22.07.

22.07.-
01.08.

01.08.-
11.08.

11.08.-
21.08.

21.08.-
31.08.

31.08.-
10.09.

10.09.-
20.09.

20.09.-
30.09.

1/2 studio

125

215

295

395

465

505

545

545

545

435

305

215

125

1/3 studio N/P

135

235

315

415

485

525

565

565

565

455

325

235

135

1/3 studio

145

255

345

445

515

555

595

595

595

485

355

255

145

1/4 studio N/P

155

275

365

465

535

575

615

615

615

505

375

275

155

Цената вклучува користење на интернет, клима

Две деца до 10 год можат да користат еден кревет. Дете до 3 год може да го дели креветот со родителите.

 

Тип на сместување:

1/2 studio -  во една просторија брачен кревет и чајна кујна

1/3 studio –  во една просторија брачен кревет, чајна кујна и еден единечен кревет

1/4 studio – во една просторија чајна кујна и два брачни кревета

Во некои случаи можни се отстапувања од стандардните димензии на креветите
GPS KOORDINATI: 40°42'41.4"N 23°42'08.9"E   

СОДРЖИНА НА КУЌАТА: WI-FI, двор, рецепција, кафе бар

СОДРЖИНА НА СТУДИЈАТА: чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, гарнитура за седење на тераса, клима, купатило, LCD TV, балкон

 

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.