ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Валона (Vlore) - Villa Camellia
Villa Camellia

Вила „Camellia“ се наоѓа на 200м од градската песочна плажа на Валона и во непосредна близина на шеталиштето покрај плажа, исполнето со дрвореди од палми и многу ресторани, кафулиња, хотели.. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студиа на I и II кат со комплетно опременa кујна, купатило, балкон, ТВ и Wi-Fi (бесплатно). Клима се доплаќа на лице место 2€ од ден доколку се користи. На најгорниот III кат во вилата има голема тераса со масичка со столчиња каде гостие можат да ја користат за храна или кафе со поглед кон море. Вилата е со одличен квалитет, премногу е чиста и студијата се комфортни. Студијата во сопствен закуп на Медитеран се наоѓаат на I и II кат. Ви посакуваме пријатен престој. 

  EARLY BOOKING - Лето 2021 

10% попуст за целосна уплата до 01.05.21  |  5% попуст за целосна уплата до 01.06.21

 

"Camellia"

термин

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

Валона

 

 

11

18

25

2

9

16

23

30

6

13

20

27

3

10

17

 

бр. ноќи

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2 студио

140

150

170

200

240

260

270

270

270

260

230

200

190

180

150

1/3 студио

160

170

190

220

260

280

290

290

290

280

250

230

210

200

170

опис на ценовникот

цени за наем на цело студио без превоз

 

 

НАПОМЕНА

 • Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања без вклучен превоз.
 • - Превозот е истиот термин како во табелита во раните утрински часови.
 • - Сместувањето е по 14:00часот, а напуштање, последниот ден во 09:00 часот.
 • - Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10мин пред поаѓање. 
 • - Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • - Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
 • - Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На околу 50м од вилата.
 • - Се патува според протокол за патување преку г.п.Ќафасан (Струга). НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само со лична карта или пасош. 

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10%попуст на вториот термин;
 • -  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за патничко осигурување. Околу 150мкд за 8 дена за лица под 65год.

 

Автобуски превоз ВАЛОНА, според термини од табелата 

Патни Информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Валона (390km)

 Куманово:

 (кај рафинерија ОКТА - автопат)

  01:30h 

 Скопје-Тетово-Гостивар-
 -Струга-Ќафасан - Валона
 Автопат (A2)

 

 

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)

 02:00h

 Штип:

 (пред нова пошта - стадионот)

 01:00h

 Велес:

 (бензинска Макпетрол-кружен тек) 

 01:30h

 Тетово:

 (бензиска Макпетрол на влез) 

 02:45h

 Охрид:

 (аеродром Св.Апостол Павле)

 04:45h

 

 

03:45h

 Струга:

 (бензиска Макпетрол на излез)

05:00h

 Поаѓање од Валона:   

 15:00 часот  (кај вилата или околу 50м)

 

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ