ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Villa Idi

Вила „IDI“ се наоѓа на околу 80-90м од градската песочна плажа на Валона и на почетокот на шеталиштето покрај плажа, исполнето со дрвореди од палми и многу ресторани, кафулиња, хотели.. Вилата располага со 1/3 студиа на II и III кат со комплетно опременa кујна, купатило, балкон, ТВ и Wi-Fi и клима (бесплатно). Локацијата на вилата се наоѓа на брдо со убав поглед на плажа и море каде по удолница патот води до плажа и шеталиштето. Вилата е со одличен квалитет, премногу е чиста и студијата се комфортни. Некој од студијата имаат поглед кон море/плажа. Студијата во сопствен закуп на Медитеран се наоѓаат на II и III кат. Ви посакуваме пријатен престој. 

 

 EARLY BOOKING - Лето 2021 

10% попуст за целосна уплата до 01.05.21  |  5% попуст за целосна уплата до 01.06.21

 

"IDI"
Валона

термин 

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

11

18

25

02

27

03

 10

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

7

1/3 студио

179

189

199

219

229

209

199

опис на ценовникот

цени за наем на цело студио без превоз

НАПОМЕНА

  • Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања без вклучен превоз.
  • - Превозот е истиот термин како во табелита во раните утрински часови.
  • - Сместувањето е по 14:00часот, а напуштање, последниот ден во 10:00 часот.
  • - Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10мин пред поаѓање. 
  • - Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
  • - Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
  • - Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На околу 50м под вилата на булеварот до плажа.
  • - Се патува според протокол за патување преку г.п.Ќафасан (Струга). НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само со лична карта или пасош. 

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

  • -  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
  • -  Доплата за патничко осигурување. Околу 150мкд за 8 дена за лица под 65год.

 

Автобуски превоз ВАЛОНА, според термини од табелата 

Патни Информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Валона (400km)

 Куманово:

 (кај рафинерија ОКТА - автопат)

  01:30h 

 Скопје-Тетово-Гостивар-
 -Струга-Ќафасан - Валона
 Автопат (A2)

 

 

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)

 02:00h

 Штип:

 (пред нова пошта - стадионот)

 01:00h

 Велес:

 (бензинска Макпетрол-кружен тек) 

 01:30h

 Тетово:

 (макпетрол на влезот) 

 02:45h

 Охрид:

 (аеродром Св.Апостол Павле)

 04:00h

 Струга:

 (кружен тек на влезот)

04:15h

 Поаѓање од Валона:   

 15:00 часот  (на 50м под вилата на булеварот до плажа)

 

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ 

GPS Coordinates: 40.43390475836266     |    19.496775589290717