ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Villa Lida

Вила "Lida" се наоѓа на околу 70м од плажа во центарот на Саранда, каде што започнува шеталиштето и плажата. Веднаш под вилата е улицата покрај плажа на која има мнгу хотели, ресторани, ноќни барови.. Вилата располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија на I и II кат. Студијата се комплетно опремени со кујна, купатило, ТВ, клима и интернет - БЕСПЛАТНИ, балкони со масичка и столчиња со страничен поглед кон море. Вилата се наоѓа на одлична локација и е со одличен квалитет на сместување, највисоко ниво на хигиена и голем комфорт на студијата. Под вилата има сопствен паркинг за гостите на вилата кој патуваат со сопствен превоз. Студијата во сопствен закуп на Медитеран се наоѓаат на I и II кат. Ви посакуваме пријатен престој.

 

 EARLY BOOKING - Лето 2021 

10% попуст за целосна уплата до 01.05.21  |  5% попуст за целосна уплата до 01.06.21

"Lida"
Саранда

термин 

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

13

20

27

04

11

18

25

01

08

15

22

29

05

 12

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

7

1/2 студио

205

215

230

250

270

290

310

310

310

290

270

250

220

220

1/3 студио

215

225

245

270

290

310

350

350

350

320

300

270

230

230

1/4 студио

225

235

255

280

310

330

380

380

380

340

320

290

240

240

опис на ценовникот

цени за наем на цело студио без превоз

НАПОМЕНА

 • Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи без вклучен превоз;
 • - Превозот е еден ден претходно од термините во табелата, навечер;
 • - Сместувањето е  по 14:00часот, а собите ги напуштате последниот ден во 09:00 часот;
 • - Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10 минути пред поаѓањето;
 • - Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме;
 • - Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 4 години во кревет со родител;
 • - Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На 50м под вилата.
 • - Се патува според протокол за патување преку г.п.Ќафасан (Струга). НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само со лична карта или пасош. 

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10%попуст на вториот термин;
 • -  Доплата за превоз: 55€ за возрасни / 45€ за деца од 2 до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за патничко осигурување.

 

Автобуски превоз САРАНДА, ден претходно од термините во табелата 

Патни Информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Саранда (510km)

 Куманово:

 (кај рафинерија Окта - автопат)

  22:00h 

 Скопје - Саранда
 
 Автопат (A2)

 

 

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)

 22:30h

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

 21:30h

 Велес:

 (бензинска Макпетрол, кружен тек) 

 21:45h

 Тетово:

 (бензинска, Макпетрол на влезот)

 23:15h

 Охрид:

 (пред аеродром Св.Апостол Павле) 

 01:15h

 Струга:

 (бензинска, Макпетрол на влез)

 01:30h

 Поаѓање од Саранда:   

 15:00  (пред вилата или на околу 50м под вилата)

 

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ

 

GPS Coordinates: 39.86980032871866     |    20.015285076445284