ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Ксамил (Ksamil) - Villa Mario
Villa Mario

Вила "Mario" се наоѓа на помалку од 100м  или околу 2-3 мин пеш до плажа во централниот дел на Ксамил и на околу 70м од Тирана Банк. Вилата е со одличен квалитет на сместување и високо ниво на хигена и има 9.4 оцена од 10 на booking.com. Располага со студија и апартмани со 1 и 2 спални соби за 4 лица. Студијата се наоѓаат на II и III кат и се состојат од две единечни легла или брачен и две легла на кат (едно над друго), комплетно опрема кујна, купатило и тераса.  Апартманите со 1 спална се наоѓаат на I и II кат, опремени со: балкон, комплетно опремена кујна со фрижидер, ТВ, купатило. Распоредот на легла е две легла или кревет на спуштање во кујната и брачен кревет во спалната. Климата и ТВ се во спалната соба. Дуплекс апартманот со 2 спални се наоѓа на приземје во дворот на вилата и се состои од 2 одделни спални соби (лево и десно), (едната соба со брачен кревет, другата соба со 2 оделни легла). Климата, ТВ и кујната се наоѓаат во едната спална соба. Голем фрижидер во ходникот и купатило во средина, помеѓу 2-те спални соби. На сите балкони во вилата има тенда за сонце. Клима и интернет - БЕСПЛАТНИ. Во дворот на вилата има паркинг и скара за корисење на гостите. Студијата и апартманите се во сопствен закуп на Медитеран. Ви посакуваме пријатен престој.

 

 EARLY BOOKING - Лето 2021 

10% попуст за целосна уплата до 01.05.21  |     5% попуст за целосна уплата до 01.06.21
 

"Mario"
Ксамил

термин 

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

13

20

27

04

11

18

25

01

08

15

22

29

05

 12

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

1/3 студио

225

235

265

285

305

345

345

345

345

335

305

265

225

225

1/3 + 1 студио

235

255 

275

295

325

355

355

355

355

345

325

275

235

235

АПТ /2+2/ со 1 спална

245

265

285

315

355

395

395

395

395

395

355

305

265

255

Duplex  APT /2+2/ 2спални

 /

375

425

435

435

435

405

395

опис на ценовникот

цени за наем на студио и апартман без превоз

НАПОМЕНА

 • - Цените во табелата се однесуваат за наем на студио и апарман со 1спална за 7 ноќи без превоз;
 • - Превозот е еден ден претходно од термините во табелата, навечер;
 • - Сместувањето е  по 14:00часот, а собите ги напуштате последниот ден во 09:00 часот;
 • - Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10 минути пред поаѓањето;
 • - Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме;
 • - Во студиo/апартман, дозволено e сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител;
 • - Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На околу 50м од вилата.
 • - Се патува според протокол за патување преку г.п.Ќафасан (Струга). НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само со лична карта или пасош. 

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10%попуст на вториот термин;
 • -  Доплата за превоз: 55€ за возрасни / 45€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за патничко осигурување околу 160мкд по лице за 8ден за лица под 65год.

 

Автобуски превоз КСАМИЛ, ден претходно од термините во табелата 

Патни Информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Ксамил (530km)

 Куманово:

 (кај рафинерија Окта - автопат)

  22:00h 

 Скопје - Ксамил
 
 Автопат (A2)

 

 

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)

 22:30h

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

 21:30h

 Велес:

 (бензинска Mакпетрол, кружен тек) 

 21:45h

 

 

 

 Тетово:

 (бензинска Макпетрол - на влезот)

23:15h

 Охрид:

 (пред аеродром Св.Апостол Павле) 

01:30h

 Струга:

 (кружен тек на влез)

01:45h

 Поаѓање од Ксамил:   

 14:20h  (пред вилата или на околу 50м од вилата)

 

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ

 

 

GPS Coordinates: 39.766446820209595     |    19.999015197754623