ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Ксамил (Ksamil) - Vila Salla
Vila Salla

Вила Сала лоцирана во Ксамил се наоѓа на 300м од плажа, до плажа има 5мин пешачење,располага со двор и 3 спрата со соби.

Собите се лоцирани на приземје, први и втор спрат. На приземје се студиа за 3 и 4 лица и гледаат во градина, на прв и втор спрат се студиа за 2 и 3 лица. Сите соби располагаат со сопствен тоалет, клима (вклучена во цената), кујна опремена со прибор за готвење, фиржидер, тв, балкон, комарници.

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2021

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

На ПРОМО цените не следува попуст за два последователни термина и попуст за рана резервација, попустите не можат да се комбинираат

KSAMIL - VILLA SALA

ЦЕНА ПО ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ

1/2 ( стд за 2 лица)

1/3 ( стд за 3 лица)

1/3+1 (стд. за 3лица+1дете)

1/3 Мезонет

1/4+1 ( стд за 4 лица+1дете)

Коментар

28.05 – 04.06.2021

7

65

73

83

78

98

Промо цена

04.06 – 11.06.2021

7

85

99

109

104

124

Промо цена

11.06 – 18.06.2021

7

166

177

187

182

202

 

18.06 – 25.06.2021

7

188

199

209

204

224

 

25.06 – 02.07.2021

7

210

222

232

227

247

 

02.07 – 09.07.2021

7

254

265

275

270

290

 

09.07 – 16.07.2021

7

299

309

319

314

334

 

16.07 – 23.07.2021

7

299

309

319

314

334

 

23.07 – 30.07.2021

7

299

309

319

314

334

 

30.07 – 06.08.2021

7

299

309

319

314

334

 

06.08 – 13.08.2021

7

299

309

319

314

334

 

13.08 – 20.08.2021

7

299

309

319

314

334

 

20.08 – 27.08.2021

7

287

299

309

304

324

 

27.08 – 03.09.2021

7

254

266

276

271

291

 

03.09 – 10.09.2021

7

166

177

187

182

202

 

10.09 – 17.09.2021

7

144

155

165

160

180

 

17.09 – 24.09.2021

7

109

121

131

126

146

Промо цена

24.09 – 01.10.2021

7

73

85

95

90

110

Промо цена

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку граничен премин Меџитлија: 

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку граничен премин Меџитлија:
Битола (Пред спортска Сала) – 35€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 35€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

00:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер
00:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
00:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
01:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
03:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
03.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
04:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
04.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
01:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

Oрганизаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

ВАЖНО : Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин Меџитлија Битола со што задолжително е поседување на валиден ПАСОШ ( Ако автобускиот превоз  НЕ може да се реализира преку ГРЦИЈА во тој случај би биле валидни нови цени за патување преку граничен премин Ќафасан-Струга )