ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Ксамил (Ksamil) - Vila Garden
Vila Garden

Вила Гарден се наоѓа на помалку 100м од преубавите песочна плажи и на 200 метри од центарот на Ксамил.

Вилата располага со бар,мини ресторан, кој нуди појадок на барање. Сите соби се опремени со сопствено купатило, комплетно опремена кујна,клима вклучена во цената, wi-fi.

Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена

EARLY BOOKING попуст од 10% на сите термини за уплати од 50% до 30.04.2021

ЦЕНОВНИК - АЛБАНИЈА ЛЕТО 2021 | ВИЛА ГАРДЕН - КСАМИЛ

Термин

04.06-11.06

11.06-18.06

18.06-25.06

25.06-02.07

02.07-09.07

09.07-16.07

16.07-23.07

23.07-30.07

30.07-06.08

06.08-13.08

13.08-20.08

20.08-27.08

27.08-03.09

03.09-10.09

10.09-17.09

17.09-24.09

24.09-01.10

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2

139

149

169

199

239

289

289

289

289

289

289

279

259

199

189

169

159

1/3

149

159

179

209

249

309

309

309

309

309

309

289

269

209

199

179

169

1/4

159

169

199

229

269

329

329

329

329

329

329

309

289

229

219

199

189

 

НАПОМЕНА:

- Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена

- Поаѓање од Скопје од Дрводекор еден ден пред наведените датуми во табелата во 22:00 ч.

- Поаѓање од Ксамил во 14:00 ч.

- Пристигнувањето во Скопје е предвидено околу полноќ

- Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)

-  За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман

ПРЕВОЗ ЗА КСАМИЛ И САРАНДА

Град

Цена

Скопје (Дрводекор)

50€

Битола (трансфер до Подмоље)

50€

Кавадарци - Црна Река (трансфер до Скопје)

55€

Велес (трансфер до Скопје)

55€

Куманово (трансфер до Скопје)

55€

Тетово (попатно)

50€

Гостивар (попатно)

50€

Кичево (попатно)

45€

Охрид (поаѓање од Подмоље)

40€

Струга (попатно)

40€

 

 

- За деца (2-11.99  год.) за превоз, се одбива 10 евра од цената за возрасен. 
- За билет во еден правец се одбива 10 евра
- Поаѓање од Македонија секој четврток, враќање од Албанија секој петок
- Понудата важи за месец јуни, јули, август и септември

ОПШТИ УСЛОВИ:

- За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.

- Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)

- Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна

 - Задолжително патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој за лица до 65 години)  

- Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата

- За хигиената на собите се грижат гостите

- Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот

- За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта 

- Се патува преку граничниот премин Ќафасан

- Не е потребен PCR тест за влез во Албанија

- Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

- За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.

-  При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај

- За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.

- Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.

- Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ