ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Драч (Durres) - Hotel Kosmira
Hotel Kosmira

Во јужниот дел на Јадранскиот брег, на 14км од Драч, се наоѓа туристичкиот центар Голем. Голем (до 2015 зоставен дел на Каваја) има убаво шеталиште, со долга песочна плажа, со многу барови, ресторани, а близината на туристичкиот град Драч и главниот град Тирана, вашиот одмор ќе го направат забавен и незаборавен.

Хотел ”КОСМИРА”  на сама плажа на идеална местоположба: 1/2,1/3 (дупли и поединечен), 1/4 (дупли, поединечен и помошен) соби, секоја со twc, wi-fi, тв и клима – вклучена во цената. Дел од собите се со поглед према море со тераса, за кои се доплаќа 10% од цената. Координати: 41.249030, 19.520094

Период

Ноќевања

1/2

1/3

1/4

05.06-12.06

7

99

89

79

12.06-19.06

7

109

99

89

19.06-26.06

7

119

109

99

26.06-03.07

7

129

119

109

03.07-10.07

7

139

129

119

10.07-17.07

7

149

139

129

17.07-24.07

7

159

149

139

24.07-31.07

7

159

149

139

31.07-07.08

7

159

149

139

07.08-14.08

7

159

149

139

14.08-21.08

7

149

139

129

21.08-28.08

7

139

129

119

28.08-04.09

7

129

119

109

04.09-08.09

4

79

69

59

08.09 -12.09

4

69

59

49

Цените се во евра за ноќевање со појадок по лице за 4 и 7 ноќевања – без превоз.

Деца со родители од 2 до 12 год. во 1/3 и 1/4 плаќаат 50 %користи храна и кревет.

Автобуски превоз: 30 € – повратен билет, 20 € за деца, 20 € – еден правец, 15 € за деца

Поаѓање: Прилеп: 00.15 ч, Битола: 01:00 ч.  Враќање: од Голем Драч во 17:00 ч. Термини на поаѓање:05,12, 19, 26 Јуни; 03, 10, 17, 24, 31 Јули; 07, 14, 21, 28, Август; 04,08 Септември. Цените се во евра, плаќањето е во денарска противредност -1 € = 62 денари.

Напомена: Доплата за туристичка такса 1 € по ден по лице (во агенција) за деца до 14 години 0,5. како и доплата за патничко здравствено патничко осигурување до 65 год = 200 ден, до 14 год = 150 ден. Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 13 ч.