Kalithea - Vila Memphis
Vila Memphis

Вилата Мемфис се наоѓа во самиот центар на Калитеа во пешачката зона, окружена со голем број на продавници, кафетерии и таверни. Вилата е оддалечена 100 метра до транзитниот пат. Вилата располага со 1/4 студија опремени со ТВ, internet/WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнски прибор), тоалет, туш, балкон.

15 % попуст за уплата до 31/01/2020,10 % попуст за уплата до 01/03/2020,5 % попуст за уплата до 30/04/2020

Мемфис студио

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

16

23

30

06

13

20

27

04

11

18

25

01

08

15

22

29

05

12

19

Ноќи

7*

7*

7*

7*

7*

7*

7

7

7

7

7

7

7

7

7*

7*

7*

7*

7

1/4

45

 

75

 

95

125

150

170

325

355

375

399

399

399

399

375

175

125

90

70

50

 

Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1 Еур = 62,00 мкд).Термините одбележани со * се однесуваат за пакет аранжмани по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, а без * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи (превозот не е вклучен).


УСЛОВИ  

За деца од 02-12 години – со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 25 Еур

За трето лице над 12 години – бесплатно сместување, превоз 35 Еур 

При сместување во студијата 1/3 и 1/4  потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%)

Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време

За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман на редовните цени

Цена само за автобуски повратен билет 35 еур, деца од 02-12 години 25 еур

Задолжително патничко осигурување: 200 денари (групно), 210 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%

Туристичка такса 0,50 еур од ден се наплаќа во агенцијата

 

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ:

од Скопје во 05:00 ч. (паркинг спроти хотел ВИП)

од Куманово во 04:15 ч. (Макпетрол, автопат)

Од Кочани во 04:30 ч. (паркинг пред Судот)

Од Штип во 05:00 ч. (нова пошта)

Од Велес во 05:45 ч. (бензинска пумпа - мотел Македонија)

Поаѓање од Калитеа во 14:15 ч.