Vrasna & Stavros & Asprovalta - Vila Apolonia Vrasna
Vila Apolonia Vrasna

Вилата се наоѓа на 150м од плажата во централнот дел. Пред самата вила се наоѓа градскиот парк. Вилата располага со 13 студија 1/3 и две студија 1/2 кои се на спрат. Студијата се на приземје и спрат и се опремени со кујна, купатило, АС (не е вклучена во цената) и балкони  и Wi - Fi . Дуплексот е комбиниран од две 1/3 соби кои се одделени со ходник, од кои едната соба нема тераса, но затоа има клима која е вклучена во цената, а исто така, се користи терасата од другата соба. Дуплексот располага со две кујни и две купатила. Вилата на приземје има сала со билјард маса, пинг-понг, ТВ и две дополнителни санитарни простории наменети за сите гости при реализирање на смените.

15 % попуст за уплата до 31/01/2020

10 % попуст за уплата до 01/03/2020

5 % попуст за уплата до 30/04/2020

 

лица

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ.

06

13

20

27

04

11

18

25

01

08

15

22

29

05

Ноќи

7*

7*

7

7

7

7

7

7

7

7

7*

7*

7*

7*

1/2

 

90

 

115

 

210

240

250

260

260

260

260

260

150

135

105

80

1/3

 

90

 

115

 

230

260

270

299

299

299

299

299

150

135

105

80

  1/3+1/3

90

 

115

 

370

410

450

490

490

490

490

490

150

135

105

80

 

                          Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1 Еур = 62,00 мкд). Термините одбележани со * се однесуваат за пакет аранжмани по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, а без * се однeсуваат за наем на студио за 7 ноќи (превозот не е вклучен).

               

УСЛОВИ  

 • За деца од 02-12 години – со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 25 Еур
 • За трето лице над 12 години – бесплатно сместување, превоз 35 Еур
 • Доплата за клима 5 евраод ден
 • При сместување во студијата 1/2 и 1/3 потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%)
 • За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 5% попуст на вториот аранжман на редовните цени
 • Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време
 • Цена само за автобуски повратен билет 35 еур,а за деца од 02-12 години 25 еур
 • Задолжително патничко осигурување: 200 денари (групно), 210 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%
 • Туристичка такса 0,50 еур од ден се наплаќа во агенцијата

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ:

 • од Скопје во 05:00 ч.(паркинг спроти хотел ВИП)
 • од Куманово во 04:15ч.(Макпетрол, автопат)
 • Од Кочани во 04:30ч.(паркинг пред Судот)
 • Од Штипво 05:00 ч.(нова пошта)
 • Од Велесво 05:45 ч.(бензинска пумпа - мотел Македонија)
 • Поаѓање од Нова Враснаво 15:00 ч.