ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Ксамил (Ksamil) - Vila Bushati
Vila Bushati

Вилата Бушати е реновирана пред две години.  Има трокреветни соби, трокреветни со помошен лежај(фотелја на отворање),  и студиа со 4 кревети. Од плажа е оддалечена 50 метри. Студијата се опремени со кујна, клима, фрижидер, СМАРТ ТВ (можат да се поврзат со wi-fi од вилата). Дел од студијата се со поглед кон море. Во дворот на вилата има и скара, која можат клиентите да ја користат за своите потреби. Во вилата има паркинг кој е на располагање на клиентите. Има WI-FI со рутер на секој спрат. Вилата поседува и сопствен агрегат во случај да дојде до прекин на ел. енергија.

ДУПЛЕКСОТ се наоѓа во стамбена зграда, чија надворешност не е атрактивна. Внатрешноста на апартманот е комплетно реновирана и поседува една дневна соба со два дупли каучи на пуштање (4 деца макс) и плус две спални соби една со француски една со одвоени кревети (кои по потреба се спојуваат) – опремен за ДВЕ ФАМИЛИИ. Опремен е со кујна, клима, фрижидер, ТВ, WI-FI. Се наоѓа на 60 метри од плажа.

 

Координати: 39.766595, 19.998031

 

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 19.04.2021

 

Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

Вила Бушати - Ксамил

Период

Ноќевања

1/2 (студио за 2 лица)

1/3 (студио за 3 лица)

1/4 (студио за 4 лица)

2/6 (дуплекс за 6 лица)

Промо цени на кои не следува попуст

04.06 – 11.06.2021

7

88

99

114

149

промо

11.06 – 18.06.2021

7

174

186

197

239

 

18.06 – 25.06.2021

7

197

209

232

269

 

25.06 – 02.07.2021

7

220

232

244

299

 

02.07 – 09.07.2021

7

267

279

302

345

 

09.07 – 16.07.2021

7

314

325

349

399

 

16.07 – 23.07.2021

7

314

325

349

399

 

23.07 – 30.07.2021

7

314

325

349

399

 

30.07 – 06.08.2021

7

314

325

349

399

 

06.08 – 13.08.2021

7

314

325

349

399

 

13.08 – 20.08.2021

7

314

325

349

399

 

20.08 – 27.08.2021

7

299

314

337

379

 

27.08 – 03.09.2021

7

267

279

299

345

 

03.09 – 10.09.2021

7

174

186

209

235

 

10.09 – 17.09.2021

7

151

162

174

185

 

17.09 – 24.09.2021

7

109

126

139

149

промо

 

  • Дете на дополнително легло 0-7 год. (не користи легло)  – БЕСПЛАТНО
  • Сместување во собите е во 13 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 10 часот по локално време
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 61,8 денари.
  • Местоположба: Вилата се наоѓа на околу 50 метри од една од преубавите плажи во Ксамил

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку граничен премин Меџитлија: 

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку граничен премин Меџитлија:
Битола (Пред спортска Сала) – 35€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 35€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

00:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер
00:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
00:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
01:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
03:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
03.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
04:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
04.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
01:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

 

Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

ВАЖНО : Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин Меџитлија Битола со што задолжително е поседување на валиден ПАСОШ ( Ако автобускиот превоз  НЕ може да се реализира преку ГРЦИЈА во тој случај би биле валидни нови цени за патување преку граничен премин Ќафасан-Струга )

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ